“Кліматичні краплі” – платформа екологічно дружніх вчинків

Мобільний додаток “Кліматичні краплі” відстежує та винагороджує екологічно-дружні вчинки громадян з метою захисту довкілля та клімату планети. «Зелені» вчинки учасників платформи відстежуються та переводяться в електронні бали, з подальшим їх обміном на знижки, бонуси та інші інструменти лояльності партнерів платформи.

Кожен бал, що має назву “Кліматична крапля” – це 1 кг парникового газу СО2, який не потрапляє до атмосфери внаслідок екологічних дій учасників платформи. Така людина є “Джерелом” скорочень викидів парникових газів і протягом року може утворити 500 і більше “Крапель”.

Партнери платформи – екологічно-свідомі підприємства у сфері торгівлі, розваг, ІТ, житлово-комунальних послуг, тощо – приймають від “Джерел” “Кліматичні Краплі” в обмін на знижки, бонуси та інші інструменти лояльності. Такі підприємства в рамках платформи ми назвали “Озерами”.

В перспективі “Озера” можуть отримати можливість реалізувати частину накопичених “Крапель” вуглецевим фондам у рамках національної та світової боротьби із змінами клімату. Такі фонди в рамках платформи називаються “Морями”.

Наразі “Кліматичні Краплі” нараховуються за пересування на велосипеді, генерацію “зеленої” електроенергії та заходи з енергозбереження в будівлях.

Розрахунок скорочень викидів парникових газів здійснюється на основі міжнародно-визнаних методологічних підходів із врахуванням багаторічного досвіду нашої компанії у сфері обрахунку вуглецевих викидів.

Планується, що вже в 2018 році кількість учасників платформи сягне 100 000 осіб, а обсяг “Крапель” у платформі становитиме 50 000 000 одиниць, що свідчитиме про скорочення викидів парникових газів на 50 000 тон.

Платформа “Кліматичні Краплі” працює на основі технології розподіленого реєстру (блокчейн) з використанням серверів Microsoft Azure.

Для участі в платформі потрібно встановити додаток за посилання нижче, зареєструватись та почати генерувати або приймати “Кліматичні Краплі”. У разі виникнення питань просимо звертатися до розділу “Поширені запитання”.

Завантажити додаток з Play Market.

16.02.2018 – мобільний додаток “Кліматичні краплі” презентовано у м. Чернівці.

25.01.2018 – мобільний додаток “Кліматичні краплі” презентовано у м. Івано-Франківськ.

01.01.2018 – cтаном на початок 2018 року мобільний додаток “Кліматичні краплі” має більше 600 користувачів, 7 партнерів та працює у 3 містах.

09.09.2017 мобільний додаток “Кліматичні Краплі” презентовано у м. Житомир

05.09.2017 мобільний додаток “Кліматичні Краплі” розміщено для завантаження в Play Market

Дбаєте про наше довкілля та клімат? Ставайте “Джерелом” скорочень викидів парникових газів – “Кліматичних крапель” – завдяки своїм екологічно-дружнім вчинкам! Завантажуйте наш мобільний додаток, утворюйте “Кліматичні краплі” та міняйте їх на знижки у наших партнерів.

На етапі реєстрації на платформі “Кліматичні Краплі” оберіть Вашу роль – “Джерело”.

Після підтвердження реєстрації здійснюйте екологічно-дружні вчинки, зокрема:

 • Рухайтесь на велосипеді (дані відстежується автоматично за допомогою вбудованого GPS модуля пристрою та опрацьовуються з використанням штучного інтелекту);
 • Генеруйте «сонячну» електроенергію власними установками потужністю до 30 кВт та вносіть у платформу кількість виробленої електроенергії (дані підтверджуються адміністратором системи);
 • Заощаджуйте енергію за рахунок заходів з енергозбереження в приватних та багатоквартирних будинках та будівлях бюджетної сфери та вносіть у платформу кількість енергії, що заощаджується (дані підтверджуються адміністратором системи).

Платформа оцифрує зазначені екологічно-дружні вчинки у вигляді балів – “Кліматичних крапель” – та додасть їх на Ваш рахунок у платформі.

Отримані “Краплі” міняйте на знижки та бонуси від наших партнерів – “Озер” – екологічно-свідомих закладів торгівлі, розваг, ІТ, житлово-комунальних послуг тощо.

Для обміну крапель з “Озерами” або іншими “Джерелами” достатньо відсканувати QR-код через мобільний додаток платформи.
Мапа у мобільному додатку містить інформацію про розташування “Озер” та винагороди, які вони надають.

Завантажити додаток з Play Market.

Ласкаво просимо до участі в нашій платформі, з метою заохочення екологічно дружньої поведінки українців та залучення нових клієнтів до екологічно свідомих закладів торгівлі, харчування, розваг, ІТ, житлово-комунальних послуг, тощо.

Ми пропонуємо Вам стати нашим партнером – “Озером” – підприємством, що прийматиме від громадян електронні бали, згенеровані у платформі в результаті відстеження “зелених” вчинків громадян.

У разі Вашої зацікавленості в участі у даному проекті прошу поінформувати нас електронним листом. Наші контактні дані: (Томляк Кирило Олександрович, 0504432269, ktomlyak@kt-energy.com.ua; Шлапак Микола Юрійович, 066 9529735, mshlapak@kt-energy.com.ua). У листі, будь ласка, вкажіть, назву закладу (-ів), адресу (-и) із зазначенням міста, та Ваші контактні дані і посаду. Після отримання листа ми зв’яжемося з Вами для обговорення подальших кроків.

Наразі бали, що називаються “Кліматичними краплями”, формуються внаслідок такої екологічно-дружньої діяльності громадян:

 • пересування на велосипеді (дані відстежується автоматично за допомогою вбудованого GPS модуля пристрою та опрацьовуються з використанням штучного інтелекту);
 • виробництво електроенергії з використанням сонячних електростанцій (дані вносяться особисто та підтверджуються адміністратором системи);
 • економія енергії за рахунок заходів з енергозбереження в приватних та багатоповерхових будівлях (дані вносяться особисто та підтверджуються адміністратором системи).

Таким чином, наприклад, їзда на велосипеді конкретної особи буде переведена в “Краплі” на його/її рахунку в платформі, після чого, за згодою сторін, її можна обміняти на склянку чаю в ресторані або знижку на енергозберігаюче обладнання в будівельному супермаркеті. У такий спосіб буде заохочуватись екологічно дружня поведінка споживача, скорочуватимуться викиди парникових газів та збільшуватиметься клієнтська база партнерів проекту.

Серед переваг для партнерів проекту:

 • розширення клієнтської бази завдяки залученню нових, екологічно свідомих клієнтів – плануємо, що вже в 2018 році кількість учасників нашої програми сягне 100 000 осіб;
 • готове рішення для програми лояльності та нові PR та маркетингові можливості, з огляду на участь в унікальному екологічному проекті;
 • можливість оцінити свій вплив на клімат (зокрема, внаслідок використання електроенергії та тепла) і компенсувати його з допомогою клієнтів;
 • перспектива продажу частини отриманих від клієнтів балів вуглецевим фондам та іншим зацікавленим особам.

Одна “Кліматична крапля” представлятиме скорочення викидів парникових газів на 1 кг СО2. Її очікувана номінальна вартість – 3 грн. Мінімальні та максимальні суми знижки та кількість крапель, які можуть бути прийняті в обмін на такі знижки, визначатимуться партнерами платформи самостійно, у співпраці з нашою компанією.

Накопичені “Краплі” будуть використані “Озерами” для нейтралізації власного вуглецевого сліду – викидів парникових газів, що є неминучими внаслідок використання енергії для власних потреб.

Передача “Крапель” між учасниками платформи відбуватиметься за допомогою QR коду.

Завантажити додаток з Play Market.

Якщо Ви бажаєте підтримати екологічно дружню поведінку та скорочення викидів парникових газів для боротьби зі зміною клімату, доєднуйтеся до нашої платформи і станьте “Морем”, що збиратиме “Кліматичні Краплі”.

“Море” матиме можливість викупити надлишок “Кліматичних Крапель” у “Озер”. Надлишок визначається як різниця між вуглецевим слідом закладів партнерів протягом певного періоду та обсягом накопичених “Кліматичних Крапель” за цей період.

Таким чином, “Моря” підтримуватимуть заходи зі скорочення викидів парникових газів та розвиток екологічної відповідальності бізнесу.

Політика конфіденційності

Правила та умови для “Джерел”

Правила ту умови для “Озер”

Правила та умови для “Морів”

З питань функціонування платформи звертайтеся за адресою: info@climatedrops.com.

До кінця 2017 року здійснюється експлуатація пілотної версії платформи.

Перелік партнерів у м. Житомир:

Ресторани мережі Salad

www.salad.com.ua

Ресторани мережі Salad – одні з найпопулярніших закладів в Житомирі.

Сім років тому мережа розпочала свою діяльність і сьогодні має вже 7 закладів, які радують гостей індивідуальним характером і смачною їжею.

На сьогоднішній день мережа ресторанів Salad входять:

– піцерії “Маріо”

– суші-бари “Черепаха”

– BBQ паб “Плезентвіль”

– Casual Cafe “Мандри”

TUI Турагенція (майдан С.П.Корольова, 5)

Магазин товарів для дому та ремонту Океан

Ресторація Це щось!

Чи планується включати до платформи інші екологічно дружні вчинки?

З часом, платформа буде відстежувати та переводити в “Краплі” “зелені” вчинки в інших сферах (поводження з відходами, використання низьковуглецевих продуктів тощо), а саме відстеження ставатиме більш автоматизованим і розумним.

Чи є мобільний додаток для iOS?

Вже наприкінці 2017 року до поточного додатку для Android буде додано iOS версію.

Які технології використовує платформа?

Платформа базується на технології розподіленого реєстру (блокчейн), та використовує сервери Microsoft Azure для забезпечення надійності та прозорості роботи.

Як ще я можу скоротити викиди парникових газів?

Зміна клімату – одна з найнагальніших проблем людства.

Середня температура на планеті на початку 21 століття приблизно на 1 градус вища, ніж вона була в кінці 19 століття. Підвищення температури спостерігається фактично у всіх куточках Землі. Спричинено воно збільшенням концентрації парникових газів в атмосфері.

Парникові гази – це гази, які поглинають та відбивають інфрачервоне випромінювання, створюючи так званий парниковий ефект. Енергія сонця проникає в атмосферу, де затримується через парникові гази, збільшуючи температуру повітря і поверхні планети. До основних газоподібних речовин, що створюють парниковий ефект, відносяться двоокис вуглецю (CO2), метан (CH4), оксид азоту (N2O), гексафторид сірки (SF6), перфторвуглеводні та гідрофторвуглеводні. До парникових газів також відносять озон та пару води.

Підвищення температури повітря і океану, скорочення площі снігового покриву та площі льодовиків, підвищення рівня моря – це наслідки зміни клімату, які ми уже спостерігаємо.

Україна також зазнає наслідків зміни клімату. За останні 20 років середня температура літнього періоду зросла на 1,5 градуса Цельсія, а кількість спекотних днів суттєво зросла. Середня температура січня та лютого зросла майже на 2,5 градуси Цельсія.

Науковці переконані, що саме діяльність людини є ключовою причиною потепління, яке ми спостерігаємо із середини 20 століття.

Адже основним джерелом збільшення викидів парникових газів є спалювання викопного палива для виробництва теплової та електричної енергії, а також зміни у використанні земель – вирубування лісів та збільшення інтенсивності сільського господарства.

У 2016 році концентрація СО2 в атмосфері перетнула позначку 400 часток на мільйон – 0.04%. Вважається, що востаннє така концентрація спостерігалася 3 мільйони років тому. За даними Emission Gap Report, світові викиди парникових газів продовжують зростати і склали 51.9 млрд тонн СО2 еквіваленту у 2016 році.

Для боротьби зі зміною клімату у 1992 році було прийнято Рамкову конвенцію ООН зі зміни клімату. Мета цієї міжнародної угоди полягає у тому, щоб досягти стабілізації концентрацій парникових газів в атмосфері на такому рівні, який не допускав би небезпечного антропогенного впливу на кліматичну систему. Такий рівень має бути досягнутий у строки, необхідні для природної адаптації екосистем до зміни клімату, що дасть можливість не ставити під загрозу виробництво продовольства і сприятиме забезпеченню подальшого економічного розвитку на стійкій основі.

У 2015 році на виконання конвенції було прийнято Паризьку угоду, метою якої є посилення глобальної боротьби із загрозою зміни клімату задля стримування підвищення температури на планеті до рівня суттєво меншого ніж на 2 градуси Цельсія, а за можливості і меншого ніж на 1,5 градуси Цельсія у порівнянні із доіндустріальними рівнями.

Кожен з нас – частина рішення проблеми зміни клімату. Кожен з нас завдяки простим змінам у поведінці і реалізації технічних заходів може скоротити викиди парникових газів, принаймні, на 1 тонну СО2 на рік.

Дотримуйтеся простих порад, аби зменшити свій вплив на клімат:<

1. Енергозбереження в будівлях

Поведінкові зміни

Теплова енергія

Не перекривай дорогу теплу. Радіаторні екрани, довгі штори чи жалюзі, невдало розставленні меблі та інші речі, розташовані перед радіаторами, поглинають до 20% теплової енергії.

Обладнай вентиляційні отвори спеціальними дверцятами або шматком картону. Це допоможе підвищити температуру на 3-5° С.

Наклей фольгу на обидві сторони ДСП та розмісти на стіні за батареєю. Це підвищить тепловіддачу радіатора на 20%. При цьому витрати на опалення приміщення зменшуються на 4%.

Не перегрівай приміщення – вдягайся тепліше. При завищеній кімнатній температурі зростає ризик простудних захворювань. За даними лікарів сон у похолодному приміщенні корисніший. Оптимальна для здоров’я людини температура – 18 градусів. 1 градус збільшує втрати теплової енергії на 6% або перевитрати енергоносія на 4-8%.

Зменшуй опалення, коли нікого немає вдома. Коли йдеш на роботу – зменшуй опалення до 15 градусів.

Провітрюй приміщення протягом 10-15 хвилин. Через привідчинені впродовж багатьох годин вікна значно втрачається тепло. Краще провітрювати протягом 10-15 хвилин при широко відчиненому вікні.

Закривай двері в під’їзді. Тепловтрати через відкриті двері та розбиті вікна в підїзді становлять 5-15% від сумарних теплових втрат будинку.

Електрична енергія

Завантажуй пральну машину повністю. Не повністю завантажена пральна машина – це перевитрата електроенергії на 10-15%. Якщо вибрана не правильна програма прання, – це перевитрата електричної енергії до 30%.

Не став плиту поруч з холодильником. При сусідстві холодильника і плити споживання електроенергії холодильником подвоюється.

Чисти чайник від накипу. Накип, який утворюється в чайнику, знижує теплопровідність і збільшує втрати електроенергії на нагрів води на 30%

Вимикай за собою світло. При розумній економії можна зберегти 20-25% електроенергії.

Не забувай розморожувати холодильник. Чим товший на продуктах шар льоду, тим більше споживання енергії. Можна заощадити 50% електроенергії з моделлю з функцією саморозморожування.

Вимикай побутові прилади, коли вони не потрібні. Не використовуй функцію “Stand-by”. Це зменшить рахунок за електроенергію ~на 8%.

Модернізація

Теплова енергія

Заклей щілини у вікнах або встанови сучасні склопакети. Біля 40% тепла, що надходить в приміщення, втрачається взимку через вікна. Склопакети мають такий опір теплопередачі, як цегляна стіна товщиною 50 см та мають надвисокий ступінь теплоізоляції, що скорочує втрати тепла до 50%. Елементарні заходи з теплоізоляції допоможуть підвищити температуру в квартирі на 4-5° С.

Постав лічильники. Витрати на опалення приміщення зменшуються до 40%, якщо ти маєш індивідуальне опалення або лічильники тепла.

Використовуй жалюзі. Жалюзі або короткі штори допоможуть скоротити втрати тепла на 8-15%, яке виходить через скло.

Встанови терморегулятори на радіатори. Регулючи температуру в приміщенні, зможеш регулювати витрати газу чи теплової енергії.

Електрична енергія

Використовуй енергозберігаючі лампи освітлення. Це економить до 90% електроенергії. Крім того служать такі лампи до 50 разів довше звичайних ламп розжарювання.

Заміни стару техніку. Новий холодильник класу «А+» щомісяця споживає до 100 кВт.год. електроенергії менше, як такий самий холодильник старого зразка.

Програми підтримки енергозбереження

IQ energy – це фінансовий інструмент для сприяння удосконаленням у сфері енергоефективності в житловому секторі України у відповідності до європейських стандартів. Програму було розроблено Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) за підтримки донорів. В рамках програми можна отримати компенсацію до 35% від кредиту на утеплення та модернізацію житла. На сайті програм можна скористатися калькулятором енергоефективності.

З жовтня 2014 року для населення та ОСББ діє розроблена Держенергоефективності та запроваджена Урядова програма «теплих кредитів».

Програмою передбачено відшкодування з держбюджету у таких розмірах:

 • 20% суми кредиту (але не більше 12 тис. грн) на придбання негазових/неелектричних котлів для фізичних осіб;

 • 35% суми кредиту (але не більше 14 тис. грн) на придбання енергоефективного обладнання/матеріалів для фізичних осіб;

 • 40% суми кредиту (але не більше 14 тис. грн. в розрахунку на одну квартиру) для ОСББ/ЖБК, як юридичних осіб, для загальнобудинкових заходів.

Крім того, діють місцеві програми відшкодування частини відсотків/суми за кредитами для населення та ОСББ (ЖБК) на утеплення будівель.

Фонд енергоефективності

2. Виробництво зеленої електроенергії

Встановлюйте сонячні та вітрові електростанції для виробництва зеленої електроенергії вдома. Вироблену електроенергію можна продавати за привабливим “зеленим” тарифом.

3. Транспорт

Використовуйте громадський транспорт для пересування містом.

Намагайтеся якомога більше пересуватися пішки та на велосипеді.

Уникати їзди на короткі відстані! При їзді на короткі відстані рівень використання палива є надзвичайно високим.

Організовуйте спільні поїздки. При спільних поїздках на роботу чи відпочинок скорочення витрат на паливо є пропорційним до кількості людей, які беруть в них участь.

Авто не склад! Не слід використовувати автомобіль як склад, де можна знайти речі на всі потреби, оскільки приблизно 100 кг додаткової ваги можуть збільшити витрати палива до 0,7 л на 100 км.

Кондиціонер вагомо збільшує споживання пального. Наприклад в міському циклі до 2 л/100 км.

Плануйте маршрут. Обирайте накоротші маршрути та не забувайте про ремонти доріг чи мостів, які відбуваються у місті. Використовуйте для планування маршрутів електронні карти, GPS навігатори, а також системи повідомлення про ситуації на дорогах.

Необхідно регулярно перевіряти тиск повітря в шинах і при потребі підкачувати їх. Оптимальний тиск шин вказано в інструкції по експлуатації вашого автомобіля. Важливо, щоб тиск в шинах також не перевищував норму, оскільки це суттєво скорочує термін експлуатації шин. Правильний тиск в шинах дозволяє економити до 10% палива і продовжує їх термін експлуатації.

Виключайте мотор при довгому чеканні перед світлофорами та залізнодорожними переїздами.

Важливо вибрати оптимальну за даних умов швидкість і постійної дотримуватись її а не хаотично змінювати темп руху (пришвидшення — уповільнення).

Оптимальною для споживання палива є швидкість 90-100 км/год. При збільшенні швидкості різко зростають витрати палива.

Чим старіша машина, тим вищими, зазвичай, є витрати пального та викиди. За даними Моторного страхового бюро, середній вік автомобіля в Україні складає майже 20 років. У ЄС, для порівняння середній вік автомобілів коливається від 5,5 до 11,3 років, а в середньому для ЄС складає 7,4 років.

4. Відходи

Сортуйте відходи вдома і відносьте вторинну сировину (папір, пластик, метал, скло, тощо) до пунктів прийому (компанії зі збору вторинної сировини, школи, тощо) або збору (баки для роздільного збору відходів).

Компостуйте органічні відходи. Спробуйте придбати хробаків для компостування органічних відходів вдома або відвозьте органічні відходи для компостування на дачі, в селі чи у на спеціально облаштованих майданчиках для компостування.

5. Посадка дерев

Саджайте дерева! У результаті фотосинтезу дерева виділяють кисень та поглинають вуглекислий газ. Вуглець, який поглинається в процесі фотосинтезу, використовується для росту дерева і накопичення біомаси. Саме за приростом біомаси розраховують обсяг поглинання вуглекислого газу різними деревами.

Швидкість зростання залежить від породи дерев і клімату. Для прикладу, соснові ліси накопичують 4.18 тонн біомаси на гектар на рік на Поліссі і лише 2.81 тонни у лісах Херсонщини. Лідером за накопиченням біомаси, а отже і поглинання вуглекислого газу є ялинка. Ялинкові насадження українських Карпат накопичують 6 тонн біомаси на гектар на рік. Листяні породи зростають повільніше: дуб дає приріст від 2.57 до 3.91 тонн біомаси на гектар на рік, береза — від 3.47 до 3.81, а вільха — від 3.58 до 3.92 тонн біомаси на гектар на рік.

Вважається, що половина від маси дерева — це вуглець. За масою вуглецю, оцінюють кількість СО2, яке поглинуло дерево за час зростання.

Навіть, якщо лише кожен 5 посаджений Вами садженець виросте у доросле дерево і ростиме лише 40 років, таке дерево скоротить викиди за цей час на близько 400 кг.

Поради зібрані на основі інформації EnergyEvolution.UA, Зелена Хвиля.

Якщо Ваші товари чи послуги скорочують викиди парникових газів, напишіть нам і ми разом розробимо механізм оцінки і фіксації скорочень викидів парникових газів і долучення про програми Кліматичні Краплі.