“Кліматичні краплі” – платформа екологічно дружніх вчинків

ІТ-платформа “Кліматичні краплі” відстежує та винагороджує екологічно-дружні вчинки громадян з метою захисту довкілля та клімату планети. «Зелені» вчинки учасників платформи відстежуються та переводяться в електронні бали, з подальшим їх обміном на знижки, бонуси та інші інструменти лояльності партнерів платформи.

Кожен бал, що має назву “Кліматична крапля” – це 1 кг парникового газу СО2, який не потрапляє до атмосфери внаслідок екологічних дій учасників платформи. Така людина є “Джерелом” скорочень викидів парникових газів і протягом року може утворити 500 і більше “Крапель”.

Партнери платформи – екологічно-свідомі підприємства у сфері торгівлі, розваг, ІТ, житлово-комунальних послуг, тощо – приймають від “Джерел” “Кліматичні Краплі” в обмін на знижки, бонуси та інші інструменти лояльності. Такі підприємства в рамках платформи ми назвали “Озерами”.

В перспективі “Озера” можуть отримати можливість реалізувати частину накопичених “Крапель” вуглецевим фондам у рамках національної та світової боротьби із змінами клімату. Такі фонди в рамках платформи називаються “Морями”.

Наразі “Кліматичні Краплі” нараховуються за пересування на велосипеді, генерацію “зеленої” електроенергії та заходи з енергозбереження в будівлях.

Розрахунок скорочень викидів парникових газів здійснюється на основі міжнародно-визнаних методологічних підходів із врахуванням багаторічного досвіду нашої компанії у сфері обрахунку вуглецевих викидів.

Планується, що вже в 2018 році кількість учасників платформи сягне 100 000 осіб, а обсяг “Крапель” у платформі становитиме 50 000 000 одиниць, що свідчитиме про скорочення викидів парникових газів на 50 000 тон.

Платформа “Кліматичні Краплі” працює на основі технології розподіленого реєстру (блокчейн) з використанням серверів Microsoft Azure.

Для участі в платформі потрібно встановити додаток за посилання нижче, зареєструватись та почати генерувати або приймати “Кліматичні Краплі”. У разі виникнення питань просимо звертатися до розділу “Поширені запитання”.

Завантажити додаток з Play Market.

09.09.2017 мобільний додаток “Кліматичні Краплі” презентовано у м. Житомир

05.09.2017 мобільний додаток “Кліматичні Краплі” розміщено для завантаження в Play Market

Дбаєте про наше довкілля та клімат? Ставайте “Джерелом” скорочень викидів парникових газів – “Кліматичних крапель” – завдяки своїм екологічно-дружнім вчинкам! Завантажуйте наш мобільний додаток, утворюйте “Кліматичні краплі” та міняйте їх на знижки у наших партнерів.

На етапі реєстрації на платформі “Кліматичні Краплі” оберіть Вашу роль – “Джерело”.

Після підтвердження реєстрації здійснюйте екологічно-дружні вчинки, зокрема:

  • Рухайтесь на велосипеді (дані відстежується автоматично за допомогою вбудованого GPS модуля пристрою та опрацьовуються з використанням математичних алгоритмів, в також, уже скоро, штучного інтелекту);
  • Генеруйте «сонячну» електроенергію власними установками потужністю до 30 кВт та вносіть у платформу кількість виробленої електроенергії (дані підтверджуються адміністратором системи);
  • Заощаджуйте енергію за рахунок заходів з енергозбереження в приватних та багатоквартирних будинках та будівлях бюджетної сфери та вносіть у платформу кількість енергії, що заощаджується (дані підтверджуються адміністратором системи).

Платформа оцифрує зазначені екологічно-дружні вчинки у вигляді балів – “Кліматичних крапель” – та додасть їх на Ваш рахунок у платформі.

Отримані “Краплі” міняйте на знижки та бонуси від наших партнерів – “Озер” – екологічно-свідомих закладів торгівлі, розваг, ІТ, житлово-комунальних послуг тощо.

Для обміну крапель з “Озерами” або іншими “Джерелами” достатньо відсканувати QR-код через мобільний додаток платформи.
Мапа у мобільному додатку містить інформацію про розташування “Озер” та винагороди, які вони надають.

Завантажити додаток з Play Market.

Ласкаво просимо до участі в нашій платформі, з метою заохочення екологічно дружньої поведінки українців та залучення нових клієнтів до екологічно свідомих закладів торгівлі, харчування, розваг, ІТ, житлово-комунальних послуг, тощо.

Ми пропонуємо Вам стати нашим партнером – “Озером” – підприємством, що прийматиме від громадян електронні бали, згенеровані у платформі в результаті відстеження “зелених” вчинків громадян.

Наразі бали, що називаються “Кліматичними краплями”, формуються внаслідок такої екологічно-дружньої діяльності громадян:

  • пересування на велосипеді (дані відстежується автоматично за допомогою вбудованого GPS модуля пристрою та опрацьовуються з використанням математичних алгоритмів та штучного інтелекту);
  • виробництво електроенергії з використанням сонячних електростанцій (дані вносяться особисто та підтверджуються адміністратором системи);
  • економія енергії за рахунок заходів з енергозбереження в приватних та багатоповерхових будівлях (дані вносяться особисто та підтверджуються адміністратором системи).

Таким чином, наприклад, їзда на велосипеді конкретної особи буде переведена в “Краплі” на його/її рахунку в платформі, після чого, за згодою сторін, її можна обміняти на склянку чаю в ресторані або знижку на енергозберігаюче обладнання в будівельному супермаркеті. У такий спосіб буде заохочуватись екологічно дружня поведінка споживача, скорочуватимуться викиди парникових газів та збільшуватиметься клієнтська база партнерів проекту.

Серед переваг для партнерів проекту:

  • розширення клієнтської бази завдяки залученню нових, екологічно свідомих клієнтів – плануємо, що вже в 2018 році кількість учасників нашої програми сягне 100 000 осіб;
  • готове рішення для програми лояльності та нові PR та маркетингові можливості, з огляду на участь в унікальному екологічному проекті;
  • можливість оцінити свій вплив на клімат (зокрема, внаслідок використання електроенергії та тепла) і компенсувати його з допомогою клієнтів;
  • перспектива продажу частини отриманих від клієнтів балів вуглецевим фондам та іншим зацікавленим особам.

Одна “Кліматична крапля” представлятиме скорочення викидів парникових газів на 1 кг СО2. Її очікувана номінальна вартість – 3 грн. Мінімальні та максимальні суми знижки та кількість крапель, які можуть бути прийняті в обмін на такі знижки, визначатимуться партнерами платформи самостійно, у співпраці з нашою компанією.

Накопичені “Краплі” будуть використані “Озерами” для нейтралізації власного вуглецевого сліду – викидів парникових газів, що є неминучими внаслідок використання енергії для власних потреб.

Передача “Крапель” між учасниками платформи відбуватиметься за допомогою QR коду.

У разі Вашої зацікавленості в участі у даному проекті прошу поінформувати нас електронним листом. Наші контактні дані: (Томляк Кирило Олександрович, 0504432269, ktomlyak@kt-energy.com.ua; Шлапак Микола Юрійович, 066 9529735, mshlapak@kt-energy.com.ua). У листі, будь ласка, вкажіть, назву закладу (-ів), адресу (-и) із зазначенням міста, та Ваші контактні дані і посаду. Після отримання листа ми зв’яжемося з Вами для обговорення подальших кроків.

Завантажити додаток з Play Market.

Якщо Ви бажаєте підтримати екологічно дружню поведінку та скорочення викидів парникових газів для боротьби зі зміною клімату, доєднуйтеся до нашої платформи і станьте “Морем”, що збиратиме “Кліматичні Краплі”.

“Море” матиме можливість викупити надлишок “Кліматичних Крапель” у “Озер”. Надлишок визначається як різниця між вуглецевим слідом закладів партнерів протягом певного періоду та обсягом накопичених “Кліматичних Крапель” за цей період.

Таким чином, “Моря” підтримуватимуть заходи зі скорочення викидів парникових газів та розвиток екологічної відповідальності бізнесу.

Політика конфіденційності

Правила та умови для “Джерел”

Правила ту умови для “Озер”

Правила та умови для “Морів”

З питань функціонування платформи звертайтеся за адресою: info@climatedrops.com.

До кінця 2017 року здійснюється експлуатація пілотної версії платформи.

Перелік партнерів у м. Житомир:

Ресторани мережі Salad

Ресторани мережі Salad – одні з найпопулярніших закладів в Житомирі.

Сім років тому мережа розпочала свою діяльність і сьогодні має вже 7 закладів, які радують гостей індивідуальним характером і смачною їжею.

На сьогоднішній день мережа ресторанів Salad входять:

– піцерії “Маріо”

– суші-бари “Черепаха”

– BBQ паб “Плезентвіль”

– Casual Cafe “Мандри”

Чи планується включати до платформи інші екологічно дружні вчинки?

З часом, платформа буде відстежувати та переводити в “Краплі” “зелені” вчинки в інших сферах (поводження з відходами, використання низьковуглецевих продуктів тощо), а саме відстеження ставатиме більш автоматизованим і розумним.

Чи є мобільний додаток для iOS?

Вже наприкінці 2017 року до поточного додатку для Android буде додано iOS версію.

Які технології використовує платформа?

Платформа базується на технології розподіленого реєстру (блокчейн), та використовує сервери Microsoft Azure для забезпечення надійності та прозорості роботи.