“Кліматичні краплі” – додаток екологічно-дружніх вчинків

Кліматичні краплі
Кліматичні краплі

Мобільний додаток “Кліматичні краплі” винагороджує екологічно-дружні вчинки своїх користувачів з метою захисту довкілля та клімату планети. «Зелені» вчинки відстежуються та переводяться в електронні бали, які надалі можна обміняти на знижки та призи від партнерів додатку.

Кожен бал, що має назву “кліматична крапля” – це 1 кг парникового газу СО2, який не потрапляє до атмосфери внаслідок екологічних дій користувачів додатку. Кожен такий користувач є джерелом скорочень викидів парникових газів і протягом року може утворити 500 і більше «кліматичних крапель». Окрім фізичних осіб, джерелами скорочень можуть бути юридичні особи, осбб, бізнес-компанії, навчальні заклади (див. інформацію про освітній конкурс), тощо.

Партнери додатку – екологічно-свідомі підприємства та організації – приймають від джерел «кліматичні краплі» в обмін на знижки, бонуси або призи. Такі підприємства можуть використовуюти краплі для погашення власного вуглецевого сліду або отримання знижок від інших партнерів.

Наразі “кліматичні краплі” нараховуються за вчинки, зазначені нижче, відповідно до міжнародно-визнаних методологічних підходів із застосуванням таких коефіцієнтів:

  • пересування на велосипеді, ходьба, біг тощо (екотранспорт) – 1 «крапля» за 4,2 км;
  • висаджування дерев – 45 «крапель» за кожне дерево;
  • роздільний збір відходів («краплі» нараховуються за здачу згаданих відходів на переробку) – 1,8 «крапель» за кілограм макулатури, 0,2 «краплі» за кілограм скла, 1,6 «крапель» за кілограм пластику, 0,5 «крапель» за кілограм зібраних батарейок; компостування харчових відходів – 0,5 «крапель» за кілограм органічних відходів, що компостуються;
  • енергозбереження – 1,2 «краплі» за кожну кВт∙год. збереженої електроенергії та 333 «краплі» за кожну Гкал збереженої теплової енергії;
  • проходження тестів – 2-4 або бльше крапель в залежності від складності тесту.

Завантажуйте додаток з Play Market або App Store, реєструйтесь та починайте генерувати або приймати «кліматичні краплі». У разі виникнення питань просимо звертатися до розділу“Поширені запитання” або писати на електронну пошту info@climatedrops.com.

24.12.2020 – доступна нова версія додатка для пристроїв Android та iOS з посиленою освітньої складовою. Команда розробників «Кліматичних крапель» оновила підрозділи «Розумні будівлі», «Переробка відходів», «Висадження дерев», «Екотранспорт» та додала новий підрозділ «Навчання». Тепер додаток пропонує інформаційні матеріали та тести щодо зміни клімату, вторинної переробки відходів, енергоефективності тощо. При успішному проходженні тесту нараховуються краплі та додаються посилання на матеріали, за допомогою яких користувач має змогу поглибити знання з певної тематики.

21.11.2019 – додаток «Кліматичні краплі» стає партнером проекту «Енерго-Інноваційний Хаб – платформа для підготовки кваліфікованих фахівців у сфері енергоефективності». Проект здійснюється в рамках компоненту «Кваліфікаційна та професійно-технічна освіта» проекту «Реформи у сфері енергоефективності в Україні», що виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).

15.01.2019 – мобільний додаток “Кліматичні краплі” має сотні користувачів, 25 партнерів та працює у 14 областях України.

6.12.2018 – 18 українських учнів та вчителів відкрили День Молоді та Майбутніх Поколінь 24 Конференції Сторін Рамкової конвенції ООН «Про зміну клімату», представили результати шкільного конкурсу Кліматичні Краплі та запросили всіх охочих долучатись до конкурсу та здійснювати екологічно-дружні вчинки.

30.10.2018 – мобільний додаток отримав відзнаку Форуму з людських поселень та сталих міст в номінації “Зелена технологія”.

08.10.2018 – оголошено переможців конкурсу для шкіл “Кліматичні Краплі”.

01.04.2018 – оголошено початок конкурсу для шкіл “Кліматичні Краплі”

01.03.2018 – опубліковано нову версію мобільного додатку, в якій додані нові типи екологічних вчинків: роздільний збір відходів та висаджування дерев

09.09.2017 мобільний додаток “Кліматичні Краплі” презентовано у м. Житомир

05.09.2017 мобільний додаток “Кліматичні Краплі” розміщено для завантаження в Play Market

Дбаєте про наше довкілля та клімат? Ставайте джерелом скорочень викидів парникових газів – завдяки своїм екологічно-дружнім вчинкам! Завантажуйте наш мобільний додаток, утворюйте “кліматичні краплі” та обмінюйте їх на знижки та призи від наших партнерів.

На етапі реєстрації у додатку “Кліматичні краплі” оберіть Вашу роль – “Джерело”. Після підтвердження реєстрації здійснюйте екологічно-дружні вчинки, зокрема:

  • Пересувайтесь на екотранспорті (велосипед, ходьба, біг тощо) – дані відстежуються за допомогою вбудованого GPS модуля пристрою та опрацьовуються з використанням штучного інтелекту;
  • Висаджуйте дерева та вказуйте їх кількість у додатку;
  • Здавайте відходи (папір, пластик, скло, батарейки) на переробку та використовуйте харчові відходи для компостування, зазначаючи їх вагу у додатку;
  • Заощаджуйте енергію за рахунок заходів з енергозбереження у приватних та багатоквартирних будинках, а також будівлях бюджетної сфери, і зазначайте обсяг зекономлених ресурсів у додатку;
  • Генеруйте «сонячну» електроенергію власними установками потужністю до 30 кВт та вказуйте у додатку кількість виробленої електроенергії;
  • Проходьте тести у додатку та поглиблюйте Ваші знання зі зміни клімату, енергоефективності чи вторинної переробки відходів.

Додаток оцифрує зазначені екологічно-дружні вчинки у вигляді балів – “кліматичних крапель” – та додасть їх на Ваш рахунок у додатку. При внесенні даних будьте готові підтвердити їх достовірність (фото, відео, чеки, тощо). Ми відпрацьовуємо механізми співпраці із школами, громадами та компаніями для відстеження та підтвердження кліматично-дружніх вчинків, а також автоматизації обліку економії споживання енергоресусів та виробництва електроенергії.

Отримані «краплі» міняйте на знижки та бонуси від наших партнерів – екологічно-свідомих закладів торгівлі, розваг, ІТ, тощо. Для передачі «крапель» нашим партнерам, або їх обміну з іншими користувачами достатньо відсканувати QR-код через мобільний додаток та вказати відповідні дані. Інформацію про розташування партнерів та винагороди, які вони надають, дивіться у розділі мобільного додатка «Мапа».

Завантажити додаток з Play Market або App Store.

Ласкаво просимо до участі у нашому проекті, метою якого є заохочення екологічно-дружньої поведінки українців. Як партнер додатку, Ви отримаєте можливість приймати від користувачів «краплі» в обмін на призи та знижки. «Кліматичні краплі», у свою чергу, можуть стати інструментом декарбонізації Вашої діяльності та долучення до європейського та національного курсу на кліматичну нейтральність. Ставши нашим партнером, Ваша компанія посилить свою соціальну складову та отримає додаткові можливості і переваги «зеленого» бренду.

Отже, перевагами партнерства з нашим проектом є:

  • розширення клієнтської бази завдяки залученню нових, екологічно-свідомих клієнтів;
  • готове рішення для програми лояльності та нові PR та маркетингові можливості, з огляду на участь в унікальному екологічному проекті;
  • можливість оцінити свій вплив на клімат (зокрема, внаслідок використання електроенергії та тепла) і компенсувати його з допомогою клієнтів;
  • досягнення вуглецевої нейтральності.

У разі Вашої зацікавленості у даному проекті просимо поінформувати нас електронним листом на адресу info@climatedrops.com. У листі, будь ласка, вкажіть, назву закладу (-ів), адресу (-и) із зазначенням міста, та Ваші контактні дані і посаду. Після отримання листа ми зв’яжемося з Вами для обговорення подальших кроків.

Наразі бали, «кліматичні краплі», формуються внаслідок таких екологічно-дружніх вчинків наших користувачів:

  • пересування на екотранспорті (велосипед, ходьба, біг тощо);
  • висаджування дерев;
  • роздільного збору відходів та компостування органічних відходів;
  • виробництва електроенергії з використанням сонячних та вітрових електростанцій потужністю до 30 кВт;
  • економії енергії за рахунок заходів з енергозбереження в будівлях;
  • проходження тестів у додатку.

Таким чином, рух на велосипеді конкретної особи буде переведений в «кліматичні краплі» на його/її рахунку в додатку, після чого краплі можна обміняти на склянку чаю в ресторані або знижку на енергозберігаюче обладнання в будівельному супермаркеті. У такий спосіб заохочується екологічно-дружня поведінка споживача, скорочуються викиди парникових газів та збільшується клієнтська база партнерів проекту.

Одна “кліматична крапля” є еквівалентом скорочення викидів парникових газів на 1 кг СО2. Її очікувана номінальна вартість – 3 грн. Мінімальні та максимальні суми знижки та кількість крапель, які можуть бути прийняті в обмін на такі знижки, визначаються партнерами додатку самостійно, у співпраці з нашою компанією.

Передача “крапель” між учасниками додатку відбувається за допомогою QR коду із зазначенням кількості крапель для передачі.

Завантажити додаток з Play Market або App Store та інструкцію для реєстрації партнерів.

Мобільний додаток «Кліматичні краплі» є технічною основою освітнього конкурсу, в рамках якого освітні громади провадять навчання з питань змін клімату, здійснюють еко-дружні вчинки та проекти, та обмінюють зароблені краплі на знижки та призи від партнерів додатку.

Наша мета – скоротити викиди СО2 на 1 мільйон тон за рахунок здійснення кліматично-дружніх вчинків та проектів, сприяти поведінковим змінам та активній співпраці навчальних закладів з бізнесом, науковцями та місцевими громадами.

Детальні умови проведення конкурсу

 

Презентація про Кліматичні Краплі для вчителів

Презентація у форматі .ppt у нотатках до слайдів містить посилання на джерела інформації, додаткові матеріали, навчальні відео і багато іншого – завантажити у форматі .ppt (MS Power Point)

Презентація про наслідки змін клімату для вчителів

Матеріали проекту “Освіта для сталого розвитку в дії”

1-2 класи: “Школа друзів планети”

Посібник для учнів Посібник для учнів 1-2 класів “Школа друзів планети. Уроки для сталого розвитку”. О. Пометун, О. Онопрієнко, А. Цимбалару, І. Андрусенко

Методичка для вчителів Методичний посібник для вчителя 1-2 класів “Школа друзів планети. Уроки для сталого розвитку” О. Пометун, А. Цимбалару, О. Онопрієнко, І. Андрусенко

Програма Навчальна програма курсу за вибором для 1-2 класів загальноосвітніх навчальних закладів «уроки для сталого розвитку. Школа друзів планети»

3-4 класи: “Моя щаслива планета”

Посібник для учнів Посібник для учнів 3-4 класів. “Моя щаслива планета. Уроки для стійкого розвитку”. О. Пометун, О. Онопрієнко, А. Цимбалару

Методичка для вчителів Методичний посібник для вчителя 3-4 класів “Моя щаслива планета. Уроки для стійкого розвитку”. О. Пометун, О. Онопрієнко, А. Цимбалару

Програма Навчальна програма курсу за вибором для 3-4 класів

5-7 класи, позакласна робота

Методичка для вчителів “Уроки сталого розвитку: Як організувати позакласну роботу учнів школи” Методичний посібник для класних керівників 5-7 класів загальноосвітніх навчальних закладів. О. І. Пометун, І. М. Сущенко, О. М. Топузов

8 клас: “Уроки для сталого розвитку”

Посібник для учнів Посібник для учнів 8 класу – курс за вибором “Уроки для сталого розвитку” О. Пометун, Л. Пилипчатіна, І. Сущенко

Методичка для вчителів Методичний посібник для вчителя з курсу за вибором “Уроки для сталого розвитку” для 8 класу. О. Пометун, Л. Пилипчатіна, І. Сущенко

Програма Навчальна програма курсу за вибором для 8 класу

9 (10) клас: “Уроки для сталого розвитку”

Посібник для учнів Посібник для учнів 9 (10) класу – курс за вибором “Уроки для сталого розвитку”. В. Карамушка, О. Пометун, Л. Пилипчатіна, І. Сущенко

Методичка для вчителів Методичний посібник для вчителів з навчального курсу за вибором для учнів 9 (10) класу Уроки для сталого розвитку. О. І. Пометун, Л. М. Пилипчатіна, І. М. Сущенко

Програма Навчальна програма курсу за вибором для 9 (10) класу

Додатково: комікси про сталий розвиток

Посібник “Малюємо комікси щодо сталого розвитку” – Е. Йорсатер, М. Мелманн, Л. Пшеніцина, І. Семко, І. Тікота

Більше інформації про проект доступно за посиланням.

Матеріали Екоклубу Зелена Хвиля

Збірка екологічних ігор про зміну клімату 2016

Як створити екостежку та провести природничу школу?

Матеріали від Світ Освіт

Комікс АГЕНТИ К.Л.І.М.А.Т

Розмальовки для найменших і уроки та активності для середньої та старшої школи до Європейського тижня мобільності

Матеріали проекту Школа Енергії

Школа Енергії

Школа Енергії 2.0

Методологія розбудови шкільного енергетичного менеджменту – Проект «Школа Енергії 2.0»

Матеріали Інституту місцевого розвитку

Посібник до курсу за вибором “Основи енергопостачання та енергозбереження” для учнів 6-8 класів

Програма курсу за вибром “Основи енергопостачання та енергозбереження” для учнів 6-8 класів

Програма факультативного курсу “Абетка житлово- комунального управління” для учнів 9-11 класів

Матеріали проекту “Зелений пакет – Україна”

Навчально-методичний комплект «Зелений пакет» для 8 (9) класів загальноосвітніх навчальних закладів

Навчально-методичний комплект «Зелений пакет для дітей» для учнів 4 класу загальноосвітніх навчальних закладів

«Зелений пакет для дітей»

«Зелений пакет. Посібник для вчителя»

Плани уроків, запропоновані вчителями в рамках проекту “Зелений Пакет”

ДВД колекція Зелений Пакет

Інші матеріали

Мультимедійний посібник “Крок за кроком”

Цього року ми наполегливо працювали над оновленням нашого додатка. З’явилася також версія «Кліматичних крапель» для платформи іOS (для пристроїв IPhone). Ми додали новий розділ «Навчання» з тестами та інформаційними матеріалами зі змін клімату, енергоефективності, переробки відходів, тощо.

Через пандемію COVID-19 освітній конкурс «Кліматичних крапель»-2020 був проведений в рамках проекту зі створення Енерго-Інноваційних Хабів. Метою проекту є створення просторів для навчання, співпраці, обміну досвідом, демонстрації та популяризації ідей у сфері енергоефективності, відновлюваних джерел енергії, захисту навколишнього середовища та пом’якшення наслідків зміни клімату.

Команда «Кліматичних крапель» розробила курс лекцій зі зміни клімату та енергоефективності та провела конкурс серед студентів загальнооствітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладів, які брали участь у проекті, – з центрами у Чернівецькому національному університеті ім. Ю. Федьковича, Харківському національному університеті міського господарства імені О.М. Бекетова, Державному вищому навчальному закладі «Придніпровська державна академія будівництва та архітектури». Фіналістами стали 6 команд, які отримали цінні призи, а переможцями – команда КЗ СЗШ №25, м. Кам’яньске (Яременко Варвара, Заболотка Дар’я, Заболотна Анна та Курочка Аліна) та команда Чернівецького національного університету (Фукас Ангеліна та Війтенка Юлія).

Дякуємо усім учням, вчителям та іншим учасникам конкурсу за активну участь у ньому та докладені зусилля у здійсненні еко-вчинків та еко-проектів.

Учасниками шкільного конкурсу від Кліматичних крапель у 2019 році було зібрано 2288 кг скла, 2524 кг пластику, 29687 кг макулатури, 325 кг батарейок та висаджено 1343 дерева – таким чином, в результаті було скорочено викиди парникових газів на 156 255 кг СО2.

Окрім цього, наше захоплення викликали ваші проекти та заходи з поширення інформації про зміни клімату, із залученням батьків, представників місцевих громад, еко-дружнього бізнесу. Конкурс еко-моди, ініціативи з прибирання парків та скверів, екологічні ярмарки, виготовлення еко-торбинок, суд над пластиком та багато іншого – це лише деякі приклади заходів, які надихнули нас, і впевнені, надихатимуть інших людей на кліматчино-дружні зміни.

Отже, переможцями конкурсу Кліматичні краплі 2019 року стали:

Серед команд та навчальних закладів:

  • Чернігівський обласний ліцей для обдарованої сільської молоді;
  • Житомирський екологічний ліцей №24 та Станьківська ЗОШ І-ІІ ступенів Верхнянської сільської ради ОТГ;
  • ОЗНЗ Жукинська ЗОШ І-ІІІ ступенів та ЗОШ І-ІІІ ступенів №20 Вінницької міської ради.

Викладачі:

  • Агафонова Оксана Олексіївна (Житомирський еко-ліцей №24);
  • Шастун Вікторія (Городищенський економічний ліцей), Хорькова Людмила (Криворізька ЗОШ №114) та Катерина Гармаш (Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді);
  • Богдан Іванна (Станьківська ЗОШ І-ІІ ступенів Верхнянської сільської ради ОТГ), Маївка Світлана (Полонська гімназія) та Ігор Церковний (ЗОШ І-ІІІ ступенів №20 Вінницької міської ради).

Крім того, за активну участь у конкурсі ми хотіли б відзначити таких учнів:

  • Крижанівський Віталій (ЗОШ І-ІІІ ступенів №20 Вінницької міської ради), Бурлака Софія, Тимофєєва Олександра (Городищенський економічний ліцей); Зомчак Аліна, Федоришина Марія (Станьківська ЗОШ І-ІІ ступенів), Іванисько Анастасія, Прокопчук Дарина (Житомирський екологічний ліцей №24);
  • Дудко Яна, Кравченко Злата (Городищенський економічний ліцей); Нечепуренко Нікіта, Трошина Софія, Ровкова Валерія (Криворізька ЗОШ №114), Філіпович Вікторія (Станьківська гімназія), Марич Костянтин (ЗОШ №65 м. Запоріжжя);
  • Козюра Яна (Городищенський економічний ліцей), Мамонова Яна (Криворізька ЗОШ №114), Парипа Вікторія (Станьківська ЗОШ І-ІІ), Сидоренко Аріанна, Греченюк Юрій (Житомирський екологічний ліцей №24), Назаров Кирил (Криворізька ЗОШ №114).

Вітаємо наших переможців, на яких очікують цінні призи від Кліматичних крапель!

Переможцями шкільного конкурсу Кліматичні краплі в 2018 році стали:

1) Малолепетиська ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. Т.Г.Шевченка, Херсонська область, координатор – Ілашко Віра Вікторівна,

2) Комунальний заклад “Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат “Джерело” Запорізької обласної ради, координатор – Жук Олександр Анатолійович,

3) Стадницька ЗОШ І-ІІ ступенів, Вінницька область, координатор – Черниш Тетяна Михайлівна,

4) Білоцерківська ЗОШ І-ІІІ ступенів Великобагачанського району Полтавської області, координатор – Городнича Вікторія Василівна.

Із повною версією рейтингової таблиці можна ознайомитися за посиланням.

Учасники конкурсу скоротили викиди парникових газів на 363 тони СО2. Учні 55 шкіл зібрали 22.5 тон скла, 16 тон пластику, 78 тон паперу, 2 тони харчових відходів та більше 1 тонни батарейок. Крім того, було висаджено кілька тисяч дерев та десятки тисяч маленьких сіянців. Окрім того, було проведено сотні уроків з тематики змін клімату та кліматично-дружньої поведінки, на базі загальних методичних матеріалів, розроблених в межах проекту.

Переможці та активні учасники конкурсу – 26 учнів, вчителів, партнерів та представників місцевого самоврядування – відкрили День Молоді та Майбутніх Поколінь 24 Конференції Сторін Рамкової конвенції ООН «Про зміну клімату», представили результати шкільного конкурсу Кліматичні Краплі та запросили всіх охочих долучатись до конкурсу та здійснювати екологічно-дружні вчинки.

Учасники конкурсу відвідали також інші заходи кліматичної конференції і зустрілися з Урсулою Хартенберг – керівником напряму сталого розвитку в організації RICS, що займається управлінням і розвитком земельних активів, нерухомості та інфраструктурних об’єктів.

Озброєна інноваційними технологіями молодь очолює кліматично-дружні зміни поведінки!

6 грудня 2018 року під час відкриття Дня Молодій та Майбутніх Поколінь на кліматичній конференції к Катовіце (COP24) українські школярі представили результати шкільного конкурсу Кліматичні Краплі.

З квітня 2018 року п’ятдесят шкіл в Україні скоротили викиди СО2 на 363 тонни, здійснюючи кліматично-дружні вчинки в рамках шкільного конкурсу з використанням мобільного додатку Кліматичні Краплі. Переможці конкурсу закликають однодумців зі шкіл усього світу долучитися до конкурсу та скоротити викиди парникових газів на 1 мільйон тонн СО2 за рахунок простих змін у поведінці.

Мобільний додаток Кліматичні Краплі відстежує кліматично-дружні вчинки користувачів, конвертує їх в електронні бали, що мають назву Кліматичні Краплі, та дозволяє обмінювати такі бали на знижки від екологічно-відповідального бізнесу. Під час конкурсу учні та вчителі отримували Кліматичні Краплі за висаджування дерев, роздільний збір відходів та заходи з енергозбереження у будівлях. Переможцями конкурсу стали школи, які зібрали найбільшу кількість Кліматичних Крапель у розрахунку на одного учня. Кожна Кліматична Крапля уособлює скорочення викидів СО2 на 1 кг за рахунок здійснення кліматично-дружніх вчинків.

Гліб Федоров, 12 років: “Мобільний додаток Кліматичні Краплі та шкільний конкурс був цікавим відкриттям для мене та багатьох учнів нашої школи. Краплі є своєрідними екологічними грошима, які ти можеш заробити, здійснюючи кліматично-дружні вчинки, наприклад, висаджуючи дерева. Краплі можна перекидати з телефону на телефон протягом якихось секунд! Наш клас був особливо активним, заробляючи Краплі за рахунок збирання макулатури. Ми двічі здавали макулатуру у пункт прийому протягом проведення конкурсу!”

Дарина Прокопчук, 16 років: “Отримання та використання Кліматичних Крапель заохотило мене дізнатися більше про зміни клімату та їх причини. У той же час, додаток на практиці показує, що скорочувати вуглецеві викиди просто і практично кожен з нас може скоротити викиди на 500 і більше кілограм СО2 на рік, дещо змінюючи свою поведінку! Наразі занадто мало людей знають про такі прості факти або діють відповідним чином, але школи можуть поширювати ці знання серед місцевих громад та залучати їх до дій!”

Олександр Жук, переможець конкурсу Кращий Вчитель Світу – Україна 2018: “Як вчитель я завжди підтримую учнів у розвитку їх особистих здібностей та здатності співпрацювати з іншими людьми для досягнення спільних цілей. Кліматичні Краплі навчають та мотивують учнів діяти у дружній для клімату спосіб, перетворюючи з часом фрагментарні вчинки на звички. Також додаток посилює співпрацю між учнями у здійсненні колективних кліматично-дружніх вчинків у школі та за її межами. Справді, з такими інноваційними інструментами школи можуть стати двигунами у боротьбі проти змін клімату, роблячи поведінку цілих громад більш дружніми до клімату.”

Марина Дяченко, директор Проммаркет Океан, партнер проекту Кліматичні Краплі: “Наша компанія стала партнером додатку Кліматичні Краплі майже рік тому, аби підтримати цю інноваційну кліматичну технологію та отримати нових клієнтів. Ми горді, що маємо можливість підтримати наших клієнтів, працівників, місцеві школи та громади у здійсненні кліматично-дружніх вчинків та плануємо докласти більше зусиль для скорочення вуглецевих викидів.”

Політика конфіденційності

Правила та умови для “Джерел”

Правила ту умови для “Озер”

З питань функціонування додатку звертайтеся за адресою: info@climatedrops.com.

Наразі здійснюється експлуатація пілотної версії мобільного додатку.

Чи планується включати до додатку інші екологічно дружні вчинки?

З часом, додаток буде відстежувати та переводити в “Краплі” “зелені” вчинки в інших сферах (громадський транспорт, використання низьковуглецевих продуктів тощо), а саме відстеження ставатиме більш автоматизованим і розумним.

Чи є мобільний додаток для iOS?

У 2019 році до поточного додатку для Android буде додано iOS версію.

Які технології використовує додаток?

Додаток базується на технології розподіленого реєстру (блокчейн) для забезпечення надійності та прозорості роботи.

Як відстежується рух на велосипеді?

Рух відстежується автоматично за допомогою вбудованого GPS модуля пристрою. Дані про рух у вигляді сформованого пристроєм GPX файла аналізуються нейронною мережею для підтвердження використання саме велосипеда для пересування. Якщо рух відбувався на велосипеді, мобільний додаток зараховує Кліматичні Краплі на гаманець користувача. В разі використання інших видів транспорту мобільний додаток видає повідомлення про порушення правил та умов.

Як відстежуються інші екологічні вчинки?

Ми відпрацьовуємо механізми співпраці із школами, громадами та компаніями для відстеження та підтвердження кліматично-дружніх вчинків, а також автоматизації обліку економії споживання енергоресусів та виробництва електроенергії. На першому етапі ключова увага буде приділятися саме колективним діям. Розподіл Кліматичних Крапель між окремими учасниками буде здійснюватися координаторами ініціатив.

Наразі для випуску Кліматичних Крапель на основі введеної Вами інформації просимо надсилати підтверження її достовірності на адресу info [at] climatedrops.com:

  • для роздільного збору відходів: короткий опис досвіду сортування, підтвердження ваги зібраних відходів (фото, чеки, квитанції, тощо) або обгрунтування розрахунку;
  • для висаджування дерев: інформацію про місце висаджування, вид дерев та фото;
  • для заходів з енергозбереження: опис здійснених заходів та дані про енергоспоживання до і після здійснених заходів, фото;
  • для генерації електроенергії з відновлюваних джерел: інформацію про потужність та тип електростанції, її розташування, підтвердження даних обсягів виробництва, фото.

Як ще я можу скоротити викиди парникових газів?

Зміна клімату – одна з найнагальніших проблем людства.

Середня температура на планеті на початку 21 століття приблизно на 1 градус вища, ніж вона була в кінці 19 століття. Підвищення температури спостерігається фактично у всіх куточках Землі. Спричинено воно збільшенням концентрації парникових газів в атмосфері.

Парникові гази – це гази, які поглинають та відбивають інфрачервоне випромінювання, створюючи так званий парниковий ефект. Енергія сонця проникає в атмосферу, де затримується через парникові гази, збільшуючи температуру повітря і поверхні планети. До основних газоподібних речовин, що створюють парниковий ефект, відносяться двоокис вуглецю (CO2), метан (CH4), оксид азоту (N2O), гексафторид сірки (SF6), перфторвуглеводні та гідрофторвуглеводні. До парникових газів також відносять озон та пару води.

Підвищення температури повітря і океану, скорочення площі снігового покриву та площі льодовиків, підвищення рівня моря – це наслідки зміни клімату, які ми уже спостерігаємо.

Україна також зазнає наслідків зміни клімату. За останні 20 років середня температура літнього періоду зросла на 1,5 градуса Цельсія, а кількість спекотних днів суттєво зросла. Середня температура січня та лютого зросла майже на 2,5 градуси Цельсія.

Науковці переконані, що саме діяльність людини є ключовою причиною потепління, яке ми спостерігаємо із середини 20 століття.

Адже основним джерелом збільшення викидів парникових газів є спалювання викопного палива для виробництва теплової та електричної енергії, а також зміни у використанні земель – вирубування лісів та збільшення інтенсивності сільського господарства.

У 2016 році концентрація СО2 в атмосфері перетнула позначку 400 часток на мільйон – 0.04%. Вважається, що востаннє така концентрація спостерігалася 3 мільйони років тому. За даними Emission Gap Report, світові викиди парникових газів продовжують зростати і склали 51.9 млрд тонн СО2 еквіваленту у 2016 році.

Для боротьби зі зміною клімату у 1992 році було прийнято Рамкову конвенцію ООН зі зміни клімату. Мета цієї міжнародної угоди полягає у тому, щоб досягти стабілізації концентрацій парникових газів в атмосфері на такому рівні, який не допускав би небезпечного антропогенного впливу на кліматичну систему. Такий рівень має бути досягнутий у строки, необхідні для природної адаптації екосистем до зміни клімату, що дасть можливість не ставити під загрозу виробництво продовольства і сприятиме забезпеченню подальшого економічного розвитку на стійкій основі.

У 2015 році на виконання конвенції було прийнято Паризьку угоду, метою якої є посилення глобальної боротьби із загрозою зміни клімату задля стримування підвищення температури на планеті до рівня суттєво меншого ніж на 2 градуси Цельсія, а за можливості і меншого ніж на 1,5 градуси Цельсія у порівнянні із доіндустріальними рівнями.

Кожен з нас – частина рішення проблеми зміни клімату. Кожен з нас завдяки простим змінам у поведінці і реалізації технічних заходів може скоротити викиди парникових газів, принаймні, на 1 тонну СО2 на рік.

Дотримуйтеся простих порад, аби зменшити свій вплив на клімат:<

1. Енергозбереження в будівлях

Поведінкові зміни

Теплова енергія

Не перекривай дорогу теплу. Радіаторні екрани, довгі штори чи жалюзі, невдало розставленні меблі та інші речі, розташовані перед радіаторами, поглинають до 20% теплової енергії.

Обладнай вентиляційні отвори спеціальними дверцятами або шматком картону. Це допоможе підвищити температуру на 3-5° С.

Наклей фольгу на обидві сторони ДСП та розмісти на стіні за батареєю. Це підвищить тепловіддачу радіатора на 20%. При цьому витрати на опалення приміщення зменшуються на 4%.

Не перегрівай приміщення – вдягайся тепліше. При завищеній кімнатній температурі зростає ризик простудних захворювань. За даними лікарів сон у похолодному приміщенні корисніший. Оптимальна для здоров’я людини температура – 18 градусів. 1 градус збільшує втрати теплової енергії на 6% або перевитрати енергоносія на 4-8%.

Зменшуй опалення, коли нікого немає вдома. Коли йдеш на роботу – зменшуй опалення до 15 градусів.

Провітрюй приміщення протягом 10-15 хвилин. Через привідчинені впродовж багатьох годин вікна значно втрачається тепло. Краще провітрювати протягом 10-15 хвилин при широко відчиненому вікні.

Закривай двері в під’їзді. Тепловтрати через відкриті двері та розбиті вікна в підїзді становлять 5-15% від сумарних теплових втрат будинку.

Електрична енергія

Завантажуй пральну машину повністю. Не повністю завантажена пральна машина – це перевитрата електроенергії на 10-15%. Якщо вибрана не правильна програма прання, – це перевитрата електричної енергії до 30%.

Не став плиту поруч з холодильником. При сусідстві холодильника і плити споживання електроенергії холодильником подвоюється.

Чисти чайник від накипу. Накип, який утворюється в чайнику, знижує теплопровідність і збільшує втрати електроенергії на нагрів води на 30%

Вимикай за собою світло. При розумній економії можна зберегти 20-25% електроенергії.

Не забувай розморожувати холодильник. Чим товший на продуктах шар льоду, тим більше споживання енергії. Можна заощадити 50% електроенергії з моделлю з функцією саморозморожування.

Вимикай побутові прилади, коли вони не потрібні. Не використовуй функцію “Stand-by”. Це зменшить рахунок за електроенергію ~на 8%.

Модернізація

Теплова енергія

Заклей щілини у вікнах або встанови сучасні склопакети. Біля 40% тепла, що надходить в приміщення, втрачається взимку через вікна. Склопакети мають такий опір теплопередачі, як цегляна стіна товщиною 50 см та мають надвисокий ступінь теплоізоляції, що скорочує втрати тепла до 50%. Елементарні заходи з теплоізоляції допоможуть підвищити температуру в квартирі на 4-5° С.

Постав лічильники. Витрати на опалення приміщення зменшуються до 40%, якщо ти маєш індивідуальне опалення або лічильники тепла.

Використовуй жалюзі. Жалюзі або короткі штори допоможуть скоротити втрати тепла на 8-15%, яке виходить через скло.

Встанови терморегулятори на радіатори. Регулючи температуру в приміщенні, зможеш регулювати витрати газу чи теплової енергії.

Електрична енергія

Використовуй енергозберігаючі лампи освітлення. Це економить до 90% електроенергії. Крім того служать такі лампи до 50 разів довше звичайних ламп розжарювання.

Заміни стару техніку. Новий холодильник класу «А+» щомісяця споживає до 100 кВт.год. електроенергії менше, як такий самий холодильник старого зразка.

Програми підтримки енергозбереження

IQ energy – це фінансовий інструмент для сприяння удосконаленням у сфері енергоефективності в житловому секторі України у відповідності до європейських стандартів. Програму було розроблено Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) за підтримки донорів. В рамках програми можна отримати компенсацію до 35% від кредиту на утеплення та модернізацію житла. На сайті програм можна скористатися калькулятором енергоефективності.

З жовтня 2014 року для населення та ОСББ діє розроблена Держенергоефективності та запроваджена Урядова програма «теплих кредитів».

Програмою передбачено відшкодування з держбюджету у таких розмірах:

  • 20% суми кредиту (але не більше 12 тис. грн) на придбання негазових/неелектричних котлів для фізичних осіб;

  • 35% суми кредиту (але не більше 14 тис. грн) на придбання енергоефективного обладнання/матеріалів для фізичних осіб;

  • 40% суми кредиту (але не більше 14 тис. грн. в розрахунку на одну квартиру) для ОСББ/ЖБК, як юридичних осіб, для загальнобудинкових заходів.

Крім того, діють місцеві програми відшкодування частини відсотків/суми за кредитами для населення та ОСББ (ЖБК) на утеплення будівель.

Фонд енергоефективності

2. Виробництво зеленої електроенергії

Встановлюйте сонячні та вітрові електростанції для виробництва зеленої електроенергії вдома. Вироблену електроенергію можна продавати за привабливим “зеленим” тарифом.

3. Транспорт

Використовуйте громадський транспорт для пересування містом.

Намагайтеся якомога більше пересуватися пішки та на велосипеді.

Уникати їзди на короткі відстані! При їзді на короткі відстані рівень використання палива є надзвичайно високим.

Організовуйте спільні поїздки. При спільних поїздках на роботу чи відпочинок скорочення витрат на паливо є пропорційним до кількості людей, які беруть в них участь.

Авто не склад! Не слід використовувати автомобіль як склад, де можна знайти речі на всі потреби, оскільки приблизно 100 кг додаткової ваги можуть збільшити витрати палива до 0,7 л на 100 км.

Кондиціонер вагомо збільшує споживання пального. Наприклад в міському циклі до 2 л/100 км.

Плануйте маршрут. Обирайте найкоротші маршрути та не забувайте про ремонти доріг чи мостів, які відбуваються у місті. Використовуйте для планування маршрутів електронні карти, GPS навігатори, а також системи повідомлення про ситуації на дорогах.

Необхідно регулярно перевіряти тиск повітря в шинах і при потребі підкачувати їх. Оптимальний тиск шин вказано в інструкції по експлуатації вашого автомобіля. Важливо, щоб тиск в шинах також не перевищував норму, оскільки це суттєво скорочує термін експлуатації шин. Правильний тиск в шинах дозволяє економити до 10% палива і продовжує їх термін експлуатації.

Виключайте мотор при довгому чеканні перед світлофорами та залізнодорожними переїздами.

Важливо вибрати оптимальну за даних умов швидкість і постійної дотримуватись її а не хаотично змінювати темп руху (пришвидшення — уповільнення).

Оптимальною для споживання палива є швидкість 90-100 км/год. При збільшенні швидкості різко зростають витрати палива.

Чим старіша машина, тим вищими, зазвичай, є витрати пального та викиди. За даними Моторного страхового бюро, середній вік автомобіля в Україні складає майже 20 років. У ЄС, для порівняння середній вік автомобілів коливається від 5,5 до 11,3 років, а в середньому для ЄС складає 7,4 років.

4. Відходи

Під час біологічного розкладу на полігону органічних речовин (папір, відходи їжі, тощо) утворюється суміш метану та вуглекислого газу у приблизно однакових співвідношеннях. Саме утворення метану, яке може тривати 40 років і більше, призводить до найбільших негативних наслідків для клімату. Швидкість та кількість утворення метану залежить від складу та стану відходів, кліматичних умов та власне полігону (його глибину, віку, вологості, системи поводження з відходами, тощо).

Сортуйте відходи вдома і відносьте вторинну сировину (папір, пластик, метал, скло, тощо) до пунктів прийому (компанії зі збору вторинної сировини, школи, тощо) або збору (баки для роздільного збору відходів).

Повторне використання пластику, скла та металу дозволяє скоротити споживання електроенергії та природного газу у виробничих процесах, а отже й зменшити викиди парникових газів.

Компостуйте органічні відходи. Спробуйте придбати хробаків для компостування органічних відходів вдома або відвозьте органічні відходи для компостування на дачі, в селі чи у на спеціально облаштованих майданчиках для компостування.

При компостуванні, розклад органічних речовин відбувається, головним чином за аеробних умов, тому метан фактично не утворюється.

5. Висаджування дерев

Саджайте дерева! У результаті фотосинтезу дерева виділяють кисень та поглинають вуглекислий газ. Вуглець, який поглинається в процесі фотосинтезу, використовується для росту дерева і накопичення біомаси. Саме за приростом біомаси розраховують обсяг поглинання вуглекислого газу різними деревами.

Швидкість зростання залежить від породи дерев і клімату. Для прикладу, соснові ліси накопичують 4.18 тонн біомаси на гектар на рік на Поліссі і лише 2.81 тонни у лісах Херсонщини. Лідером за накопиченням біомаси, а отже і поглинання вуглекислого газу є ялинка. Ялинкові насадження українських Карпат накопичують 6 тонн біомаси на гектар на рік. Листяні породи зростають повільніше: дуб дає приріст від 2.57 до 3.91 тонн біомаси на гектар на рік, береза — від 3.47 до 3.81, а вільха — від 3.58 до 3.92 тонн біомаси на гектар на рік.

Вважається, що половина від маси дерева — це вуглець. За масою вуглецю, оцінюють кількість СО2, яке поглинуло дерево за час зростання.

Поради зібрані на основі інформації EnergyEvolution.UA, Зелена Хвиля.

Якщо Ваші товари чи послуги скорочують викиди парникових газів, напишіть нам і ми разом розробимо механізм оцінки і фіксації скорочень викидів парникових газів і долучення про програми Кліматичні Краплі.