Проекти в сфері енергетичного використання біомаси

друкувати

Досвід КТ-Енергії в галузі проектів з енергетичного використання біомаси включає підготовку аналітичних досліджень та участь в розробці проектів з використання біомаси для виробництва теплової та/або електричної енергії.

Представники КТ-Енергії беруть участь в розробці проектів з використання біомаси для виробництва теплової енергії. У 2014 році в Київській області був встановлений перший котел на соломі потужністю 860 кВт, який успішно працював протягом усього опалювального сезону. В рамках ТОВ «Солома Проект» – оператора даного проекту – запланована реалізація низки подальших проектів з виробництва теплової енергії з використанням біомаси.

В 2012 році КТ-Енергія підготувала дослідження щодо стану та перспектив розвитку ринку біомаси України для провідного європейського енергетичного концерну. Дана робота охоплювала аналіз наявних ресурсів біомаси (деревини, лушпиння насіння соняшника, очерету), які можуть бути використані для виробництва пеллет, аналіз поточного стану та перспектив розвитку ринку пеллет в Україні, а також аналіз економічної ефективності проектів з виробництва пеллет в Україні. Крім того, в дослідженні розглядалися логістичні питання розвитку проектів з виробництва пеллет: аналіз можливих шляхів транспортування біомаси та пеллет і аналіз вартості транспортування при використанні різних типів транспорту.

В 2010 році підготовлено дослідження використання соломи в якості палива, з урахуванням збору, зберігання, спалення з отриманням теплової і електричної енергії. Дослідження містить детальний аналіз капітальних та поточних витрат на організацію збору, тюкування, транспортування та зберігання соломи, а також розрахунок собівартості збору соломи з метою аналізу інвестиційної привабливості проектів з енергетичного використання соломи. Крім того, в дослідженні наведені типи та можливі постачальники обладнання для збору, тюкування, транспортування та спалення соломи.

Фахівці КТ-Енергії підготували попереднє ТЕО проекту оптимізації енергозабезпечення через застосування альтернативних джерел енергії тепличного господарства в Кіровоградські області. В дослідженні було наведено техніко-економічне порівняння проектних альтернатив виробництва теплової енергії з використанням біомаси, а саме – встановлення котла на біомасі, встановлення біогазової установки, встановлення когенераційної установки та використання енергетичних рослин. На підставі рекомендацій дослідження підприємство придбало та змонтувало котел на біомасі для енергозабезпечення теплиць, який зараз знаходиться в роботі.

Крім того, КТ-Енергія брала участь в розвитку проекту з когенерації на біомасі (соломі), потужністю 20 мегават в центральній Україні з генерацією теплової та електричної енергії. В рамках даного проекту напрацьовані зв’язки із виробниками та постачальниками обладнання для спалювання біомаси та виробництва теплової та електричної енергії, а також із джерелами фінансування подібних проектів через пільгові кредитні програми міжнародних фінансових установ, програми підтримки експорту західних країн та залучення приватних інвестицій.

КТ-Енергія розглядає можливості розробки проектів в галузі будівництва заводів для пелетування деревини та відходів біомаси для подальшого постачання пеллет західно-європейським партнерам. Див. презентацію проекту.

Наші послуги. Проекти з енергетичного використання біомаси

друкувати

Наші послуги в сфері реалізації проектів з енергетичного використання біомаси включають:

  • підготовка попереднього техніко-економічного обгрутування реалізації проекту;
  • підбір технологічних рішень та обладнання для утилізації енергетичного потенціалу біомаси із врахуванням типів, кількості та основних характеристик доступної біомаси;
  • дослідження потенціалу використання бомаси для реалізації проектів з виробництва теплової та/або електричної енергії;
  • залучення фінансування для реалізації проектів;
  • розрахунок потенціалу генерації скорочень викидів парникових газів тощо.

Регулювання реалізації проектів з енергетичного використання біомаси

друкувати

Проекти з енергетичного використання біомаси регулюються законами України та іншими нормативними актами в галузі будівництва, електроенергетики, оподаткування та охорони довкілля.

Зокрема, можна відзначити такі ключові нормативно-правові акти:


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0