Вуглецевий ринок в Україні і світі

друкувати

Вуглецевий ринок охоплює торгівлю вуглецевими одиницями в рамках національних, регіональних та міжнародних систем торгівлі викидами.

За інформацією компанії Thomson Reuters Point Carbon, обсяг світового вуглецевого ринку в 2011 році становив 96 мільярдів Євро. Найбільшими сегментами світового вуглецевого ринку є Європейська система торгівлі викидами (79% світового ринку), сертифіковані скорочення викидів проектів механізму чистого розвитку (19% світового ринку) та одиниці скорочення викидів проектів спільного впровадження (близько 1% світового ринку).

Станом на 31 грудня 2011 року в Україні зареєстровано 84 проекти спільного впровадження (65 проектів за національною процедурою та 19 проектів за міжнародною процедурою). 73 проекти вже одержали одиниці скорочення викидів, загальний обсяг яких становить близько 62,9 мільйонів (58% всіх випущених одиниць скорочень викидів в світі).

В Україні також ведеться робота над створенням власного внутрішнього вуглецевого ринку. 21 жовтня 2010 року Верховна Рада України прийняла за основу проект Закону України «Про регулювання у сфері енергозбереження». Закон визначатиме правові, економічні та організаційні основи державної політики у сфері регулювання обсягу антропогенних викидів та поглинання парникових газів з метою підвищення енергоефективності шляхом впровадження енергозберігаючих технологій і спрямований на виконання зобов’язань України у цій сфері.

У жовтні 2011 року Україна отримала грант Світового банку для реалізації підготовчої фази проекту Партнерства задля підготовки до ринкових механізмів (PMR – Partnership for Market Readiness). Партнерство задля підготовки до ринкових механізмів – це ініціатива Світового банку, яка має на меті розробити для держав найоптимальнішу модель впровадження вуглецевого ринку з урахуванням досвіду інших країн-учасниць проекту. Ініціатива спрямована на створення технічних, політичних та інституційних систем, які необхідні для впровадження в країні ринкових інструментів залучення фінансування для мінімізації викидів парникових газів і низьковуглецевого розвитку економіки.


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0